REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Globalny lider AGD przedłuża najem w MLP Pruszków Iartykuł
Pokaż artykuł
Globalny lider AGD przedłuża najem w MLP Pruszków I
Sprawdzona lokalizacja, elastyczne rozwiązania i wieloletnie partnerstwo stoją za decyzją Electrolux Poland o kontynuacji współpracy z MLP Group. Jeden z największych światowych producentów sprzętu AGD przedłużył umowę najmu w centrum logistycznym MLP Pruszków I, wzmacniając swoją obecność operacyjną w jednym z kluczowych obiektów w pobliżu Warszawy oraz potwierdzając długoterminowe plany rozwoju na polskim rynku.
Polska firma Blachodach inwestuje w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Blachodach inwestuje w Małopolsce
Firma Blachodach, jeden z największych producentów pokryć dachowych w regionie, rozpoczyna ambitny projekt rozwojowy. Dzięki decyzji o wsparciu wydanej przez Krakowski Park Technologiczny w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, w miejscowości Ładna powstanie nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji w wysokości 23 944 356,34 zł.
W Opolu zainwestuje polska firma z branży obróbki metali dla usług i przemysłu artykuł
Pokaż artykuł
W Opolu zainwestuje polska firma z branży obróbki metali dla usług i przemysłu
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" dołączyła firma Czora sp. z o.o. sp. k., która została założona w 1983 roku. Spółka działa w branży obróbki metali dla usług i przemysłu.
UniPack Maciejko pozostaje w należącym do Peakside kompleksie Logistics Point Piasecznoartykuł
Pokaż artykuł
UniPack Maciejko pozostaje w należącym do Peakside kompleksie Logistics Point Piaseczno
Polska firma UniPack Maciejko renegocjowała umowę najmu w należącym do Peakside kompleksie Logistics Point Piaseczno. W ramach współpracy zakontraktowano ponad 5 tys. metrów kwadratowych przestrzeni na potrzeby magazynowe oraz biurowo-socjalne.
Polskie stadiony w budowie i rozbudowie (luty 2025) [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polskie stadiony w budowie i rozbudowie (luty 2025) [FILM]
Sezon piłkarski w Polsce w pełni. Obecnie trwa budowa i rozbudowa kilku stadionów. Jak co miesiąc zaglądamy na kilka z nich i sprawdzamy postępy prac. Tym razem przegląd inwestycji realizowanych w Płońsku, Radomiu, Chełmie, Rzeszowie, Dębicy, Katowicach, Zabrzu, Bolesławcu i podkrakowskich Niepołomicach.
Międzynarodowa firma brokerska wynajmuje dwa piętra w 195-metrowym wieżowcu Skyliner w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowa firma brokerska wynajmuje dwa piętra w 195-metrowym wieżowcu Skyliner w Warszawie
Firma brokerska Capital.com wynajmie blisko 3 tys. mkw. powierzchni biurowej w 195-metrowym wieżowcu Skyliner w Warszawie. Najemca wprowadzi się do nowej siedziby w sierpniu tego roku.
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) planuje wielką inwestycję w Gdańsku. 11 lutego 2022 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy spółkami z Grupy Kapitałowej ARP S.A. a hiszpańską spółką GRI Renewable Industries, S.L. dotyczące współpracy w zakresie budowy nowej fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej (MEW) w stolicy Pomorza. Wartość szacowanej inwestycji to ponad 100 mln euro. Planowane uruchomienie produkcji wyznaczono na rok 2024.
INFOR PL nowym najemcą wieżowca Forest w Warszawie [ZDJĘCIA + FILM]artykuł
Pokaż artykuł
INFOR PL nowym najemcą wieżowca Forest w Warszawie [ZDJĘCIA + FILM]
HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, wynajęła Grupie INFOR PL 3,2 tys. mkw. powierzchni w budynku Forest w Warszawie. Nowy najemca doskonale zna okolicę, a niebawem jego pracownicy skorzystają z dodatkowych udogodnień w nowoczesnym biurowcu na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza.
Elemental Holding z 52 mln euro od EBOR na budowę zakładu recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Zawierciuartykuł
Pokaż artykuł
Elemental Holding z 52 mln euro od EBOR na budowę zakładu recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Zawierciu
Celem pożyczki jest sfinansowanie rozbudowy tworzonego przez Grupę Elemental Holding zakładu recyklingu w Zawierciu, w województwie śląskim oraz powstanie instalacji paneli fotowoltaicznych na miejscu.
Orlen Neptun: nowe inwestycje offshore wind zapewnią prąd dla ok. 8 milionów gospodarstw domowychartykuł
Pokaż artykuł
Orlen Neptun: nowe inwestycje offshore wind zapewnią prąd dla ok. 8 milionów gospodarstw domowych
Grupa Orlen uzyskała pięć nowych lokalizacji pod budowę morskich farm wiatrowych. – Nowe inwestycje będą miały moc ok. 5,2 GW, co pozwoli produkować czystą energię w ilości wystarczającej, aby zasilić ok. 8 milionów gospodarstw domowych – zapowiedział Robert Nowicki, prezes zarządu Orlen Neptun podczas konferencji Offshore Wind Poland 2023.
Są pieniądze na remont i rewitalizację zabytkowej famuły przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Są pieniądze na remont i rewitalizację zabytkowej famuły przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy obiekt w Łodzi odzyska swój dawny blask. Po latach przygotowań jeszcze w sierpniu 2023 r. rozpocznie się rewitalizacja i remont pierwszej famuły przy ul. Ogrodowej, dawnego domu robotników fabryki Poznańskiego. Łódzka Spółka Infrastrukturalna (ŁSI), będąca właścicielem nieruchomości przy ul. Ogrodowej 24, podpisała umowę z jego wykonawcą.
Największa południowokoreańska firma logistyczna stawia na Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Największa południowokoreańska firma logistyczna stawia na Wrocław
Kolejny światowy gigant postawił na stolicę Dolnego Śląska. Największa południowokoreańska firma logistyczna CJ Logistics zamierza wejść na europejski rynek usług logistycznych. Firma zdecydowała się na otwarcie biura w Polsce. Wybrała Wrocław.
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsce
Kolejna zła wiadomość dotycząca branży motoryzacyjnej (automotive) w Polsce. Do grona firm, które przeprowadzą grupowe zwolnienia dołączyła firma TOHO Poland Sp. z o.o., będąca częścią japońskiej TOHO Group. Firma podjęła decyzję o likwidacji swojej fabryki w Polsce, zlokalizowanej w Radomiu, w województwie mazowieckim. Pracę straci cała załoga polskiej fabryki tego koncernu.
Dworzec podmiejski SKM będzie oddany dopiero po wakacjachartykuł
Pokaż artykuł
Dworzec podmiejski SKM będzie oddany dopiero po wakacjach
Zakończenie prac remontowych dworca podmiejskiego SKM w Gdyni ponownie ulegnie opóźnieniu. Konserwator zabytków nakazał inwestorowi kolejne zmiany w dokumentacji projektowej. Otwarcie dworca, a tym samym oddanie go pasażerom, miało nastąpić na przełomie II i III kwartału, czyli w samym środku wakacji. Niestety, już wiadomo, że tak się nie stanie.
Niemiecka firma Gealan inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych fabryki pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Gealan inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych fabryki pod Łodzią
Kolejny zagraniczny inwestor zdecydował się na rozbudowę swoich mocy produkcyjnych w aglomeracji łódzkiej. Tym razem na taki krok zdecydowała się niemiecka firma Gealan, jeden z wiodących producentów profili okiennych i drzwiowych z tworzyw sztucznych w Europie, która posiada w Polsce zakład produkcyjny zlokalizowany w Rzgowie pod Łodzią.
ORLEN planuje budowę dwóch nowych, wielkich elektrowni gazowo-parowych (CCGT)artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN planuje budowę dwóch nowych, wielkich elektrowni gazowo-parowych (CCGT)
Orlen zapowiada budowę dwóch elektrowni gazowych w Gdańsku i Grudziądzu za ok. 6 mld zł. Jak poinformował prezes Orlenu Ireneusz Fąfara, dla projektu w Gdańsku koncern prowadzi zaawansowane prace analityczne, dla Grudziądza 2 wystąpił o pozwolenie na budowę.
Na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominyartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominy
Budowa nowej jednostki gazowej w Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, weszła w kolejny etap. W ostatnich dniach został zamontowany ostatni z trzech kominów.
Energa Operator zasili budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Energa Operator zasili budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
Energa-Operator rozpoczęła przygotowania dokumentacji projektowej przyłącza dla zasilania placu budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Docelowo umożliwi ono zasilanie rezerwowe potrzeb własnych powstającego obiektu.
Surowcowa suwerenność Polski: Grupa Elemental zainwestuje miliardy w Zawierciuartykuł
Pokaż artykuł
Surowcowa suwerenność Polski: Grupa Elemental zainwestuje miliardy w Zawierciu
Szykuje się kolejna wielka inwestycja w województwie śląskim. Do 2030 roku w Zawierciu powstanie nowoczesny zakład odzysku pierwiastków ziem rzadkich. Inwestycja o wartości 800 milionów dolarów, realizowana przez Grupę Elemental, została wpisana na listę strategicznych projektów Unii Europejskiej.
Ustawa wiatrakowa: Co się zmieniło i czy na dobre czy złe?artykuł
Pokaż artykuł
Ustawa wiatrakowa: Co się zmieniło i czy na dobre czy złe?
Senat zakończył prace nad tzw. ustawą wiatrakową, wprowadzając szereg istotnych poprawek, które skierowano do ponownego rozpatrzenia przez Sejm. Zmiany te budzą zarówno nadzieje, jak i kontrowersje. Senat usunął z ustawy najbardziej restrykcyjne ograniczenia lokalizacji farm wiatrowych, m.in. zakazy dotyczące obszarów Natura 2000 i wojskowych przestrzeni powietrznych.
REKLAMA